top of page

żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to nowoczesny i praktyczny sposób zacieniania pomieszczeń. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie w nowoczesnym budownictwie oraz tam, gdzie ważny jest lekki wygląd budynku.

Żaluzje doskonale zatrzymują promienie słoneczne nie zaciemniając całkowicie wnętrza. Stosując je masz dostęp do światła dziennego, jednak bez palącego w szyby słońca. To Ty decydujesz o ułożeniu żaluzji i regulujesz ilość wpuszczanego światła. Całkowicie zamknięte lamele dają wewnątrz pomieszczenia efekt 98% zacienienia.

iStock-922561686.jpg

RODZAJE MOCOWANIA
ŻALUZJI FASADOWYCH

Żaluzje fasadowe mogą być przymocowane do okien na kilka sposobów, widocznych poniżej:

WERSJA PODTYNKOWA

żaluzja fasadowa podtynkowa

Zaprojektowana z myślą o nowych budynkach. Posiada dodatkowe prowadnice przeznaczone do zabudowy. Kaseta osłonowa wykonana jest z ekstrudowanego aluminium i posiada nośnik tynku.

WERSJA ADAPTACYJNA

żaluzja fasadowa adaptacyjna

Opracowana z myślą o budynkach już istniejących. Montowana na elewacji lub we wnęce okiennej. Posiada aluminiowe prowadnice, a wewnętrzny łącznik do narożnego montażu gwarantuje estetyczne wykończenie.

WERSJA SAMONOŚNA

żaluzja fasadowa samonośna

Idealna do montażu fasadowego w budynkach o dużych powierzchniach przeszklonych. Konstrukcja wykorzystuje słupy fasady do utrzymania ciężaru, dzięki czemu nie trzeba dodatkowo mocować kasety osłonowej.

WERSJA PODTYNKOWA II 

żaluzja fasadowa podtynkowa II

Jej zaletą jest łatwy i szybki montaż w nowych budynkach. Skrzynka osłonowa to gotowy element, który może posiadać nośnik tynku z obydwy stron. Pozwala to na obróbkę tynkarską dowolnym materiałem wykończeniowym.

Kuszą Cię żaluzje fasadowe? Dowiedz się czy to rozwiązanie dla Ciebie.

bottom of page