top of page
 • Zdjęcie autoraOknoSlide

Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne? Odkryj ich główne zalety

Zastanawiasz się nad zakupem rolet zewnętrznych? Coraz więcej znajomych inwestuje w ich instalację, a Ty chcesz wiedzieć czy naprawdę warto? Jeśli tak jest, jesteś w dobrym miejscu! Nasz artykuł przybliży Ci jakie korzyści może przynieść montaż rolet zewnętrznych w Twoim domu. Zapraszamy do lektury!


W artykule znajdziesz:


Rolety zewnętrzne - czy warto w nie zainwestować?


Czy rolety zewnętrzne chronią przed zimnem?


Zima to czas, kiedy szukamy sposobów, aby jak najefektywniej zatrzymać ciepło w domu. Ogrzewanie staje się jednym z głównych wydatków, więc naturalnie szukamy metod, które pomogą nam na ograniczenie tych kosztów. Może Cię zaskoczyć, jak dużą rolę w tym procesie mogą odegrać rolety zewnętrzne.


Rolety działają jak dodatkowa bariera izolacyjna - zatrzymują ciepło wewnątrz. Dzięki nim, zimne powietrze ma mniejsze szanse na przedostanie się do Twojego domu, a Ty możesz cieszyć się cieplejszym wnętrzem bez konieczności ciągłego podkręcania ogrzewania. To nie tylko komfort, ale i realne oszczędności w rachunkach za ogrzewanie.


Ale jak to dokładnie działa?

Nowoczesne rolety zewnętrzne, zwłaszcza te z dobrą izolacją, tworzą przestrzeń powietrzną między oknem a roletą, która działa jak bufor termiczny. Zimne powietrze jest zatrzymywane przez roletę, zanim dotrze do szyby, co zmniejsza ryzyko powstawania mostków termicznych.


Efekt?

Twoje domowe ciepło zostaje tam, gdzie powinno - z Tobą.

Jeśli więc zastanawiasz się, czy montaż rolet zewnętrznych to dobry pomysł, pamiętaj o ich zdolności do izolacji termicznej. To inwestycja, która może przynieść wymierne korzyści, nie tylko podczas zimowych miesięcy.


Czy rolety chronią przed upałem?


Odpowiedź brzmi: tak! Instalacja rolet zewnętrznych to świetna inwestycja jeśli szukamy sprzymierzeńca do walki z upałami.


Rolety zewnętrzne skutecznie blokują promienie słoneczne, zanim te zdążą nagrzać szyby i wnętrze Twojego domu. Dzięki temu, pomieszczenia pozostają znacznie chłodniejsze, a Ty możesz cieszyć się przyjemną temperaturą bez konieczności włączania klimatyzacji. To nie tylko sposób na zwiększenie komfortu życia, ale również na obniżenie rachunków za energię elektryczną.


Cały sekret właściwości cieplnych rolet, tkwi w ich konstrukcji. Wykonane z materiałów odbijających światło słoneczne, nie pozwalają na przegrzewanie się szyb i ścian. To jak noszenie białej koszulki w słoneczny dzień – czujesz się znacznie chłodniej niż w ciemnych kolorach, które przyciągają ciepło.


Dodatkowo, rolety mogą być wyposażone w systemy automatycznego sterowania, pozwalające na ich opuszczanie w najgorętszych godzinach dnia, nawet gdy Ciebie nie ma w domu.

Zalety rolet zewnętrznych, o których warto wiedzieć


to prawdziwe multitaskery, które oferują więcej niż tylko ochronę przed ekstremalnymi temperaturami. Oto kilka dodatkowych korzyści, które mogą Cię przekonać, że to rozwiązanie jest warte rozważenia:


 • Bezpieczeństwo i prywatność: Działają jako dodatkowa ochrona antywłamaniowa. Wytrzymałe materiały i mechanizmy w antywłamaniowych roletach, znacznie utrudniają dostęp do wnętrza domu. Dodatkowo zapewniają one pełną kontrolę nad tym, co jest widzisz z zewnątrz. Możesz cieszyć się prywatnością bez konieczności zasłaniania okien firankami czy zasłonami.


 • Oszczędność energii: Pomagają utrzymać optymalną temperaturę w domu, zmniejszając potrzebę używania ogrzewania zimą i klimatyzacji latem.


 • Komfort i spokój: Dzięki swojej konstrukcji rolety zewnętrzne skutecznie izolują wnętrNowoczesne rolety zewnętrzneze od zewnętrznego hałasu, co jest szczególnie cenne w głośnych, miejskich okolicach.


 • Ochrona przed szkodliwym działaniem promieni UV: Materiały, z których są wykonane, często blokują szkodliwe promieniowanie UV, chroniąc meble i podłogi przed blaknięciem.


 • Łatwość obsługi: Nowoczesne rolety zewnętrzne oferują łatwość obsługi dzięki manualnym lub automatycznym systemom sterowania. Możliwość zdalnego otwierania rolet, to dodatkowy komfort, który docenisz w codziennym użytkowaniu.


 • Estetyka: Szeroka gama kolorów i wzorów pozwala na dopasowanie rolet do stylu każdego domu, podnosząc jego estetyczny wymiar.


Podsumowując, zewnętrzne rolety okienne to rozwiązanie, które oferuje znacznie więcej niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Nie tylko poprawiają estetykę i komfort Twojego domu, ale również przynoszą wymierne korzyści finansowe dzięki oszczędnościom w zużyciu energii.


Zalety rolet zewnętrznych - Rolety Bielsko

Wybór rolet zewnętrznych - kilka porad


Chcąc zakupić rolety na okna, stajesz przed wyborem, który może znacząco wpłynie na komfort, bezpieczeństwo i estetykę Twojego domu. Przed podjęciem decyzji, zwróć uwagę na kilka kluczowych aspektów:


 • Materiał wykonania: Wybierz materiały trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, takie jak aluminium, które zapewnią długowieczność i niskie koszty utrzymania rolet.


 • Mechanizm sterowania: Zdecyduj, czy wolisz rolety manualne, czy automatyczne. Sterowanie automatyczne roletami zewnętrznymi to niezwykła wygoda, którą z pewnością docenisz i pokochasz.


 • Izolacja termiczna i akustyczna: Upewnij się, że wybrane rolety oferują wysoki poziom izolacji, co przyczyni się do oszczędności energetycznych i zwiększenia komfortu mieszkania.


 • Bezpieczeństwo: Jeśli bezpieczeństwo jest dla Ciebie priorytetem, poszukaj rolet antywłamaniowych, z dodatkowymi funkcjami, takimi jak wzmocnione prowadnice czy blokady.


 • Estetyka: Rolety zewnętrzne są widoczne z zewnątrz, dlatego ważne jest, aby pasowały do stylu Twojego domu. Rozważ dostępne opcje kolorystyczne i wzornicze, aby znaleźć model, który harmonijnie wpisze się w estetykę domowej elewacji.


 • Opinie i rekomendacje: Poszukaj opinii innych użytkowników i zasięgnij porady specjalistów. Dobry montażysta pomoże Ci nie tylko w wyborze odpowiednich rolet, ale również zadba o ich prawidłowy montaż.


Nie wahaj się skontaktować z nami w sprawie wyboru i montażu rolet zewnętrznych. Zespół OknoSlide chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania. Doradzimy najlepsze rozwiązania i pomożemy w realizacji projektu, abyś mógł cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie oferują rolety zewnętrzne. Zapraszamy do kontaktu – razem znajdziemy idealne rolety dla Twojego domu!


32 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page