top of page
 • Zdjęcie autoraOknoSlide

Sterowanie roletami zewnętrznymi - poradnik od OknoSlide po najlepszych opcjach i ich zaletach

Czy wiesz, że to jaki wybierzesz sposób sterowania roletami zewnętrznymi może nie tylko zwiększyć komfort i bezpieczeństwo Twojego domu, ale także obniżyć Twoje rachunki za energię?

Dowiedz się jak nowoczesne technologie mogą zmienić Twoje codzienne życie. W naszym wpisie przyjrzymy się różnym opcjom sterowania roletami, aby pomóc Ci wybrać idealne rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i stylu życia.

Przekonaj się, jak smart rolety mogą uczynić Twój dom jeszcze bardziej wygodnym i funkcjonalnym.


SPIS TREŚCI:


Sterowanie roletami zewnętrznymi - poradnik OknoSlide

Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne?


O zaletach rolet zewnętrznych pisaliśmy w naszym wcześniejszym artykule, który znajdziesz tu:


W skrócie przypomnijmy najważniejsze ich zalety:


 • Izolacja termiczna: Rolety zewnętrzne skutecznie izolują budynek, pomagając utrzymać chłód latem i ciepło zimą. Obniża to koszty ogrzewania oraz klimatyzacji.

 • Prywatność: Zamknięte rolety zapewniają prywatność, chroniąc przed ciekawskimi spojrzeniami.

 • Bezpieczeństwo: Są elementem zabezpieczającym, utrudniającym dostęp do wnętrza przez okna, co jest szczególnie cenne w przypadku domów parterowych lub mieszkań na niższych piętrach.


Podstawowe rodzaje sterowanie roletami zewnętrznymi


Wybierając rolety zewnętrzne, w na pewno staniesz przed wyborem metody ich sterowania. Zrozumienie różnic między dostępnymi opcjami pozwoli Ci wybrać rozwiązanie najlepsze dla Twojego domu. Oto dwa podstawowe typy sterowania:


Manualne sterowanie roletami:


 • Zalety:

Koszt: Rolety sterowane ręcznie to najtańsza opcja dostępna na rynku.

Prostota: Nie wymaga dodatkowego zasilania ani skomplikowanej instalacji, co czyni je łatwymi do zamontowania w każdym rodzaju okna.


 • Wady:

Wymóg fizycznego wysiłku: Każde podnoszenie czy opuszczanie rolety wymaga użycia siły, co może być niewygodne, szczególnie dla większych okien.

Brak możliwości sterowania grupowego roletami: Każda roleta musi być obsługiwana osobno, co może być czasochłonne przy większej liczbie okien.


Elektryczne sterowanie roletami:


 • Zalety:

Komfort: Otwieranie i zamykanie rolet odbywa się za pomocą przycisku lub pilota, bez potrzeby fizycznego wysiłku.

Możliwość integracji z systemami automatyki domowej: Elektryczne rolety mogą być częścią inteligentnego systemu zarządzania domem, co pozwala na zdalne sterowanie nimi, także poprzez aplikacje mobilne.


 • Wady:

Koszt: Systemy elektryczne są zazwyczaj droższe zarówno w zakupie, jak i instalacji.

Wymóg zasilania elektrycznego: W przypadku awarii zasilania, rolety elektryczne mogą nie funkcjonować.


Decydując się na jeden z powyższych rodzajów sterowania, zastanów się nad swoimi oczekiwaniami i specyfiką swojego domu. Jeśli cenisz sobie prostotę i oszczędność, manualne sterowanie może być dla Ciebie idealnym wyborem. Z kolei, jeżeli zależy Ci na wygodzie i nowoczesności, rozważ inwestycję w rolety sterowane elektrycznie.Oferują one wyższy poziom komfortu i doskonale integrują się z nowoczesnymi systemami zarządzania domem, takimi jak smart home od Somfy. O tym przeczytasz w dalszej części wpisu.


Zaawansowane opcje sterowania


Oprócz tradycyjnych metod sterowania roletami, istnieją także zaawansowane technologie, które oferują dodatkowy komfort i funkcjonalność. Oto one:


Sterowanie radiowe roletami:


 • Zalety:

Brak konieczności ingerencji w strukturę budynku: Sterowanie radiowe nie wymaga prowadzenia przewodów, co jest szczególnie przydatne w gotowych już domach, gdzie chcemy uniknąć kucia ścian.

Wygodne zarządzanie wieloma roletami: Możliwość sterowania roletami w domu za pomocą jednego pilota.


 • Wady:

Zasięg sygnału: Efektywność sterowania może być ograniczona w przypadku dużych domów lub specyficznej konstrukcji budynku.

Koszt: Choć tańsze niż pełne elektryczne sterowanie, to jednak droższe od opcji manualnych.


Sterowanie roletami zewnętrznymi za pomocą pilota - OknoSlide Bielsko

Sterowanie za pomocą smartfona i zastosowanie w inteligentnym domu: • Zalety:

Dostęp zdalny: Możliwość sterowania roletami z każdego miejsca na świecie, o ile mamy dostęp do Internetu.

Integracja z domowymi systemami inteligentnymi: Rolety mogą współpracować z innymi urządzeniami inteligentnego domu, co umożliwia tworzenie zautomatyzowanych scenariuszy (np. podnoszenie rolet o świcie).


 • Wady:

Zależność od technologii: W przypadku awarii sieci lub systemu, sterowanie smartfonem może być utrudnione.

Koszty: Wyższe koszty instalacji i potencjalne koszty związane z aktualizacjami oprogramowania czy serwisem.


Nowoczesne rozwiązania będą idealne dla Ciebie jeśli cenisz sobie maksymalny komfort, a z technologią i nowoczesnością jest Ci po drodze. Decydując się na inteligentne sterowanie roletami, zyskasz nie tylko wygodę, ale również możliwość tworzenia nowoczesnego i funkcjonalnego domu.


Integracja rolet zewnętrznych z systemami automatyki domowej


Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem systemu sterowania roletami, który łatwo zintegruje się z inteligentnym domem, rozwiązania oferowane przez Somfy, dostępne w ofercie OknoSlide, mogą być doskonałym wyborem. Automatyka do rolet od Somfy zapewnia nie tylko wygodę i bezpieczeństwo, ale także oferuje zaawansowane funkcje inteligentnej domowej automatyzacji:


 • Detekcja przeszkód: Smart rolety automatycznie zatrzymują się, gdy napotkają przeszkodę, co chroni je przed uszkodzeniem.

 • Ochrona przed zablokowaniem przez lód: System automatycznie zatrzymuje rolety, gdy listwy są zablokowane przez lód, zapewniając ich trwałość i bezawaryjność.

 • Automatyczne ustawienia: Możesz mieć pewność, że Twoje rolety zawsze otworzą się i zamkną w pełni, zapewniając komfort i oszczędność energii.

 • Zniechęcenie włamywaczy: Zastosowane blokady zwiększają odporność rolet na próby otwarcia z zewnątrz.


Inteligentny system sterowania roletami Somfy w ofercie OknoSlide Bielsko

Dodatkowo, system Somfy umożliwia sterowanie roletami smartfonem za pomocą aplikacji mobilnej, tabletu, smartwatcha, czy nawet przy użyciu sterowników naściennych i wideo-domofonów. Dzięki temu Twój dom jest bezpieczniejszy, bardziej energooszczędny i komfortowy. Aplikacja Tahoma® pozwala na pełne zdalne zarządzanie roletami, oświetleniem oraz innymi urządzeniami domowymi.


Wybór odpowiedniego sposobu sterowania roletami zewnętrznymi powinien być ściśle dopasowany do Twojego stylu życia. Jeśli cenisz sobie wygodę i nowoczesne technologie, rozwiązania takie jak systemy inteligentne od Somfy będą idealne. Pozwolą Ci one na zdalne zarządzanie roletami z każdego miejsca na świecie, co jest szczególnie przydatne jeśli często jesteś w podróży lub chcesz mieć możliwość zdalnego zarządzania domem.


Jeśli natomiast wolisz proste, niezawodne i ekonomiczne rozwiązania, tradycyjne metody sterowania roletami, takie jak sterowanie manualne, mogą być wystarczające. Te systemy są mniej kosztowne w instalacji i utrzymaniu, a także nie wymagają dostępu do internetu ani zasilania elektrycznego.


Wybór systemu sterowania roletami to inwestycja na lata, dlatego podejmując decyzję rozważ wszystkie opcje i wybierz rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom i warunkom życiowym. W przypadku wątpliwości i pytań, jesteśmy do Twojej dyspozycji.6 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page