top of page
 • Zdjęcie autoraOknoSlide

Ukryte zawiasy w oknach - top 5 zalet, dla których warto wybrać to rozwiązanie

W ostatnim czasie okna z ukrytymi okuciami stały się nie tylko popularnym wyborem wśród architektów. Coraz częściej pojawiają się w nowo powstałych domach jednorodzinnych. Co sprawia, że są tak chętnie wybierane? I dlaczego mogą być odpowiedzią na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników? Odpowiedzi na te pytania oraz najważniejsze informacje o ukrytych zawiasach okiennych, znajdziesz w naszym wpisie.


W artykule znajdziesz:


Ukryte zawiasy w oknach - poznaj 5 zalet tego rozwiązania


Okna z ukrytymi okuciami - jak to działa?


Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że okna z ukrytymi zawiasami są pozbawione jakichkolwiek elementów, które łączą skrzydło z ramą. Okucia oczywiście są, ale są one całkowicie niewidoczne. Jak to możliwe, że coś, czego nie widać, może być równocześnie tak funkcjonalne? Sekret tkwi w zaawansowanej konstrukcji ukrytych okuć, która pozwala na pełną funkcjonalność okna bez wpływu na jego estetykę.


Czym są okna z ukrytymi zawiasami - budowa i mechanizm działania


Ukryte zawiasy w oknach są montowane w taki sposób, że całkowicie chowają się w szczelinie między ramą a skrzydłem okna. To sprawia, że kiedy okno jest zamknięte, zawiasy są zupełnie niewidoczne zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Dzięki zastosowaniu specjalnych technik montażowych, skrzydło okienne może swobodnie otwierać się, uchylać oraz zamykać, zachowując swoją funkcjonalność.


Ukryte zawiasy w oknach - najważniejsze zalety


Ukryte okucia okienne to nie tylko znak nowoczesności. Rozwiązanie oferuje szereg praktycznych korzyści i jest coraz chętniej wybierane przez właścicieli domów oraz projektantów.


Oto pięć największych zalet okien z ukrytymi zawiasami:


Estetyka i minimalizm:


 • Czyste linie: Całkowicie ukryte zawiasy zapewniają gładkie i jednolite linie, które niezakłócone przez widoczne elementy okucia podnoszą estetykę okien.

 • Nowoczesny wygląd okien: Idealny dla tych, którzy cenią sobie nowoczesny i minimalistyczny design.


Wytrzymałość i trwałość:


 • Zwiększona nośność zawiasów: Mogą wspierać ciężkie, wielkoformatowe szyby bez ryzyka deformacji.

 • Długotrwałe działanie: Konstrukcja okna z ukrytymi zawiasami, zapewnia stabilność i długą żywotność bez potrzeby częstych regulacji.


Bezpieczeństwo i funkcjonalność:


 • Ochrona antywłamaniowa: Ukryte zawiasy często integrują zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, które utrudniają nieautoryzowany dostęp.

 • Mniejsze ryzyko uszkodzeń: Brak wystających części zmniejsza ryzyko przypadkowego ich uszkodzenia przez użytkowników, co może zwiększyć żywotność okna.

Energooszczędność i szczelność:


 • Lepsza izolacyjność cieplna: Brak mostków termicznych dzięki ukrytym zawiasom przyczynia się do lepszej izolacji termicznej okna.

 • Zwiększona szczelność: Doskonałe uszczelnienie skrzydeł okiennych minimalizuje straty ciepła.


Łatwość konserwacji:


 • Mniej zabrudzeń: Ponieważ zawiasy są ukryte, zbierają mniej kurzu i brudu.

 • Łatwość w czyszczeniu: Gładka powierzchnia okna bez wystających elementów jest łatwiejsza do utrzymania w czystości.


Jeśli jesteś zainteresowany zakupem i montażem okien z ukrytymi zawiasami


Nowoczesne okna z ukrytymi zawiasami


Dla kogo ukryte zawiasy są najlepszym rozwiązaniem?


Decyzja o wyborze ukrytych zawiasów może być łatwiejsza, kiedy dokładnie wiesz, kto najbardziej skorzysta na ich zaletach. Okna z chowanymi okuciami będą idealne dla osób, które poszukują określonych cech w swojej stolarce okiennej. A kto to taki? Zobacz:


Miłośnicy nowoczesnego designu:


 • Osoby, które cenią sobie minimalistyczny, nowoczesny wygląd swojego domu, będą zachwycone jak ukryte zawiasy wpasują się i równocześnie podkreślą estetykę otaczającej ich przestrzeni.


Budujący nowe domy lub przeprowadzający remonty:


 • Dla tych, którzy są w trakcie budowy nowego domu lub planują remont i chcą zainwestować w najnowsze rozwiązania technologiczne, okna z chowanymi okuciami oferują połączenie estetyki i nowoczesności.


Poszukujący trwałych i bezpiecznych rozwiązań:


 • Osoby zainteresowane zwiększeniem bezpieczeństwa swojego domu znajdą w oknach z ukrytymi zawiasami ochronę antywłamaniową na wyższym poziomie.


Energooszczędni właściciele:


 • Dla tych, którzy starają się zoptymalizować izolacyjność termiczną i akustyczną swojego domu, ukryte zawiasy mogą przyczynić się do znacznych oszczędności energetycznych.


Osoby ceniące sobie łatwość konserwacji:


 • Dzięki mniejszej ekspozycji na zanieczyszczenia i łatwości w czyszczeniu, ukryte zawiasy są idealne dla osób, które nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na utrzymanie okien w czystości. Ponieważ elementy zawiasów nie wystają na zewnątrz, istnieje mniejsze ryzyko ich uszkodzenia mechanicznego.


Montaż okien z ukrytymi zawiasami w OknoSlide


W naszym artykule poznałeś największe korzyści ze stosowania ukrytych zawiasów. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie czy montować okna z ukrytymi zawiasami, zastanów się nad swoimi oczekiwaniami i zaletami rozwiązania.


Wybór tego typu okuć to decyzja, która powinna być podyktowana zarówno kwestiami estetycznymi, jak i praktycznymi. Jeżeli cenisz sobie minimalizm, nowoczesność oraz funkcjonalność, to z pewnością warto byś rozważył montaż takich nowoczesnych okien.


Inwestycja w ukryte okucia okienne może przynieść długoterminowe korzyści, podnosząc wartość użytkową oraz estetyczną Twojego domu.
21 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page